Урок математики в 5 класі
Тема уроку: Додавання і віднімання звичайних дробів з однаковими
знаменниками. Математичні перегони.
Цілі:
навчальна: удосконалити вміння виконувати додавання та віднімання звичайних дробів
з однаковими знаменниками; удосконалити вміння розв’язувати задачі, у яких передбачено
додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння записувати
мішане число у вигляді неправильного дробу;
з однаковими знаменниками; удосконалити вміння розв’язувати задачі, у яких передбачено
додавання і віднімання дробів з однаковими знаменниками; сформувати вміння записувати
мішане число у вигляді неправильного дробу;
розвивальна: формувати вміння бачити закономірності, аналізувати і узагальнювати інформацію, міркувати за аналогією;
виховна: виховувати наполегливість у досягненні мети, старанність.
Тип уроку: удосконалення знань і вмінь.
Хід уроку
ІІ. Перевірка домашнього завдання.
1) Взаємооцінка за відповідями на дошці.
2) Труднощі в роботі?
ІІІ. Бліцопитування ( робота з карточками за варіантами з друкованою основою)
Установити відповідність між неправильним дробом (1-4) і мішаним числом
(А-Д), яке дорівнює цьому дробу.
Варіант 1. Варіант 2.
1 13/2 А 2/3 1 38/6 А 1/2
2 23/3 Б 3/5 2 17/3 Б 3/4
3 71/4 В 1/5 3 29/2 В 2/3
4 48/5 Г 2/5 4 85/4 Г 2/6
Д 3/4 Д 1/4
Картка №1.
Тестове завдання «Додавання і віднімання звичайних дробів»Обведіть кружечком букву, яка на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 1.
Знайдіть суму чисел 5/9 і 3/9 2. Знайдіть різницю чисел 5/11 і 2/11
А.7/9 Б.8/9 В. 7/18 А.8/22 Б.2/11 В.3/11
Картка №2.
Тестове завдання «Додавання і віднімання звичайних дробів»
Обведіть кружечком букву, яка на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 2.
Знайдіть суму чисел 6/10 і 2/10 2. Знайдіть різницю чисел 8/13 і 2/13
А.8/10 Б.8/20 В.4/10 А.10/26 Б.6/13 В.10/13
Тестове завдання «Додавання і віднімання звичайних дробів»
Обведіть кружечком букву, яка на вашу думку, відповідає правильній відповіді.
Варіант 2.
Знайдіть суму чисел 6/10 і 2/10 2. Знайдіть різницю чисел 8/13 і 2/13
А.8/10 Б.8/20 В.4/10 А.10/26 Б.6/13 В.10/13
ІV. Актуалізація опорних знань.
Правило на додавання звичайних дробів; привести свої прикладі. Показати додавання дробів з яблуком.
Правило на віднімання звичайних дробів. Привести свої приклади. Показати віднімання дробів з яблуком.
Усні вправи на додавання і віднімання дробів: № 1062, № 1064, № 1065.
V. Удосконалення знань.
1. Правило перетворення мішаного числа на неправильний дріб.
2.Приклади перетворення мішаного числа на неправильний дріб.
Фізхвилинка.
№1. Письмово: № 1068, № 1070, № 1072, № 1073, № 1078, № 1079, №1082.
№2. Скласти свої подібні задачі до тих, які розв’язували в класі.
№3. Самостійно « 1075, № 1081.
VІ. Підбиття підсумків уроку.
На протязі уроку за кожну вдалу відповідь учні отримують «Смайлік», який посміхається. В кінці уроку краща оцінка, якщо зібрана найбільша кількість «Смайліків».
На дошці красуються три «Смайліка»3)Учням треба оцінити як пройшов урок, який був настрій уроку? Та назвати номер « Смайліка», який відповідає настрою учнів на уроці.
VІІ. Домашнє завдання.Правило на додавання звичайних дробів; привести свої прикладі. Показати додавання дробів з яблуком.
Правило на віднімання звичайних дробів. Привести свої приклади. Показати віднімання дробів з яблуком.
Усні вправи на додавання і віднімання дробів: № 1062, № 1064, № 1065.
V. Удосконалення знань.
1. Правило перетворення мішаного числа на неправильний дріб.
2.Приклади перетворення мішаного числа на неправильний дріб.
Фізхвилинка.
№1. Письмово: № 1068, № 1070, № 1072, № 1073, № 1078, № 1079, №1082.
№2. Скласти свої подібні задачі до тих, які розв’язували в класі.
№3. Самостійно « 1075, № 1081.
VІ. Підбиття підсумків уроку.
На протязі уроку за кожну вдалу відповідь учні отримують «Смайлік», який посміхається. В кінці уроку краща оцінка, якщо зібрана найбільша кількість «Смайліків».
На дошці красуються три «Смайліка»3)Учням треба оцінити як пройшов урок, який був настрій уроку? Та назвати номер « Смайліка», який відповідає настрою учнів на уроці.
Повторити правила ξ 32, розв’язати №1067, № 1069, с.234.
Додаткове завдання( карточки з друкованою основою):
Порівняти з одиницею суму дробів:
№1. 5 2/7=(5 ∙ ▭+ ▭)/7= ▭/7
№2. 3 5/8=▭/8
№3. 4 1/5=( 21 )/▭
№4. 7 2/3=▭/▭
Немає коментарів:
Дописати коментар